Pankrotimenetlus

Kui ettevõtte kohustused on suuremad, kui varad ja võlausaldajatega läbirääkimised ei õnnestu, siis tuleb esitada kohtusse pankrotiavaldus ja viia läbi pankrotimenetlus. See toob endaga kaasa palju paberitööd ning suhtlust pankrotihalduri, kohtuniku ja võlausaldajatega. Saame suure osa sellest võtta enda kanda, et saaksite ise jätkata uute ettevõtmistega.

 

Saneerimine

Saneerimine on abinõu, mis aitab ettevõtteid, kellel on ajutised makseraskused, mida saab ümberkorraldustega lahendada. See on võimalik üksnes siis, kui makseraskused on tõepoolest ajutised. Kui ettevõtte suhtes on juba algatatud pankrotimenetlus, siis ei saa saneerimist algatada.

Saneerimismenetluse algatamiseks tuleb esitada avaldus kohtule. Juhul, kui kohus avalduse rahuldab, saab ettevõte 60 päevaks kohtult kaitse võlausaldajate nõuete vastu. Selle aja jooksul peab ettevõtte saneerimisnõustaja abil koostama saneerimiskava ning saama sellele enamuse oma võlausaldajate heakskiidu.

Nõuete ümberkujundamine saneerimismenetluses tähendab seda, et ettevõte võib nõudeid vähendada ja ajatada. Loomulikult ei pruugi võlausaldajad õnnelikud olla aga kui nad saavad aru, et alternatiiviks on ettevõtte pankrot ja kogu rahast ilma jäämine, siis on nende veenmine võimalik.

Kui olete olukorras, kus ettevõte on raskustes kuid sooviksite tegevust siiski jätkata, võtke ühendust ja pidage nõu meie asjatundjatega. Koos leiame Teie muredele lahenduse.

Please enter your name.
Please enter a valid email.
Please enter a valid phone number.
Please enter a message.
Please check this field.

Õigusbüroo Verdict

Jagatud mure on lahenduse algus. Võtke meiega ühendust ja leiame lahenduse

Aadress

Laki 14a, Tallinn